Hallinto

Kielet

Hallinto 2017

Piirihallitus

Asta Jaakkola   (varajäsen Mikko Piirola)
asta.jaakkola@msoynet.com
0400432476

Bo Fred    (varajäsen Carl-Gustav Ljunggren)
0407036729

Bo.-Krister Lindholm  (varajäsen Rune Lindström)
bobi@surfnet.fi
0500821492

Esko Lehtola   (varajäsen Tero Järvenpää)
esko.lehtola@pp1.inet.fi
0400200293

Harri Ulmanen   (varajäsen Jarmo Pöndelin)
harri.ulmanen@luukku.com
0505690574

Tapani Koskela   (varajäsen Seppo Teränen)
lunkila@gmail.com
0500878183

Tarja Nihtilä   (varajäsen Kyösti Oksanen)
tarja.nihtila@gmail.com
0505699160

Tiina Eklund   (varajäsen Tarja-Liisa Peltola)
tiina.s.eklund@gmail.com
0407610175

Timo Minkkinen   (varajäsen Heikki Ruohonen)
timo.minkkinen@msoynet.com
0503952116

Tomas Landers   (varajäsen Mikael Fröberg)
tomas.landers@live.fi
0503500760

Touko Koivisto   (varajäsen Juha Koivisto)
touko.koivisto@pp.inet.fi
0400623525

Rauno Pekkola (varajäsen Mika Willström)
rauno.pekkola@elisanet.fi
0407014226

Piirin puheenjohtaja Timo Tanner 
timo.tanner@pp1.inet.fi
0504047749

Piirin varapuheenjohtaja Timo Minkkinen  
timo.minkkinen@msoynet.com
0503952116

 

 

 

 

Piirin toimihenkilöt

Piirin toiminnanjohtaja Mauno Mynttinen 044 988 2108 uusimaa@metsastajaliitto.fi

Piirin varainhoitaja ja jäsenrekisterin ylläpitäjä Tuula Tanner 050 360 7133 

Piirin kotisivujen vastuuhenkilö Timo Ristimäki

 

Riistanhoito- ja koulutustoimikunta

Puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm

Jäsenet:

Markku Ahonen, Tomas Landers

Naistoiminnanjohtaja Tarja Nihtilä

Nuorisotoiminnanjohtaja Kyösti Oksanen

 

Kilpailutoimikunta

Puheenjohtaja Timo Minkkinen.

Hirvenhiihdon- ja juoksun lajijohtaja Timo Minkkinen

Hirven- ja luodikon lajijohtaja Matti Kainulainen

Haulikon lajijohtaja Kari Sankala

Ilma-aseiden lajijohtaja Tapani Koskela

KV-lajit lajijohtaja Asta Jaakkola.

Tuomarikoulutuksen vastaava Asta Jaakkola

 

 

Fasaani Klubi

Puheenjohtaja Tiina Eklund

Jäsenet: Mikko Piirtola, Klaus Nygård, Tomas Landers

 

 

Erätulitoimikunta

Puheenjohtaja Timo Tanner

Jäsenet: Bo-Krister Lindholm ja Mauno Mynttinen

 

 

Työtoimikunta

Puheenjohtaja Esko Lehtola

Jäsenet: Bo-Krister Lindholm, Timo Tanner, Tomas Landers, Harri Ulmanen, Touko Koivisto ja Rauno Pekkola.

Julkaisutoiminnanjohtaja Esko Lehtola.

Jäsenhankinnanjohtaja Harri Ulmanen.

Sorvimestari Mauno Mynttinen

044 988 2108

uusimaa@metsastajaliitto.fi

Pelastuspalvelutoiminnan yhteyshenkilö: Mauno Mynttinen

 

Pääkaupunkiseudun ampumaratatyöryhmä: Harri Ulmanen

 

Suomen Metsästäjäliiton hyljeprojekti: Bo-Krister Lindholm

 

Toiminnantarkastajat

Simo Toivonen
Matti Tervas

Varatoiminnantarkastajat

Ismo Heiliö
Ismo Paananen

 

 

 

suomi