Hallinto

Kielet

 

Piirin hallinto 2018

 

Piirin puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm
bobi@surfnet.fi
0500821492

 

Esko Lehtola (varajäsen Tero Järvenpää)
esko.lehtola@pp1.inet.fi
0400200293

 

Harri Ulmanen (varajäsen Jarmo Pöndelin)
harri.ulmanen@luukku.com

0505690574

 

Hannakaisa Huttunen (varajäsen Maijo Korkeela)

hannakaisa.huttunen@gmail.com
0405745541

 

Kjell Himmelroos (varajäsen Johan Grönqvist)

68kjell@gmail.com

0405064089

Matti Kainulainen (varajäsen Asta Jaakkola)
matti.kainulainen@pp.inet.fi

0405709119

 

Tapani Koskela (varajäsen Seppo Teränen)
lunkila@gmail.com
0500878183

 

Tarja Nihtilä (varajäsen Kyösti Oksanen)
tarja.nihtila@gmail.com
0505699160

 

 Tiina Eklund (varajäsen Jaakko Mattila)

tiina.s.eklund@gmail.com

 

 Timo Minkkinen (varajäsen Heikki Ruohonen)
timo.minkkinen@msoynet.com
0503952116

 

Tomas Landers (varajäsen Mikael Fröberg)
tomas.landers@live.fi
0503500760

Touko Koivisto (varajäsen Juha Koivisto)
touko.koivisto@pp.inet.fi
0400623525

 

Rauno Pekkola (varajäsen Mika Willström)
rauno.pekkola@elisanet.fi
0407014226

 

Piirin toimihenkilöt

Toiminnanjohtajana Mauno Mynttinen

Kotisivuvastaavana Timo Ristimäki

Jäsenrekisterivastaavana Mauno Mynttinen

Tilit: Tilitoimisto Rantalainen Mäntsälä 

 

Kilpailutoimikunta

Puheenjohtaja Timo Minkkinen.

Hirvenhiihdon- ja juoksun lajijohtaja Timo Minkkinen

Hirven- ja luodikon lajijohtaja Matti Kainulainen

Haulikon lajijohtaja Kari Sankala

Ilma-aseiden lajijohtaja Tapani Koskela

KV-lajit lajijohtaja Asta Jaakkola.

Tuomarikoulutuksen vastaava Asta Jaakkola

  

Riistanhoito- ja koulutustoimikunta

Puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm

Toimikunnan jäsenet: Markku Ahonen, Tomas Landers, Himmelroos Kjell

Nais- ja nuosisotoimi Tarja Nihtilä

Jäsenet, Kyösti Oksanen, Hannakaisa Huttunen

Toimikunnan puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm täydentää toimikunnan kokoonpanoa tarvittaessa

 

EDUVALVONTATOIMIKUNTA

Puheenjohtaja Tiina Eklund

Jäsenet, Mikko Piirtola, Klaus Nygård, Tomas Landers, Jaako Mattila, Hannakaisa Huttunen, Rauno Pekkola

Toiminnantarkastajat

Simo Toivonen
Matti Tervas

Varatoiminnantarkastajat

Ismo Heiliö
Ismo Paananen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

suomi