Hallinto

Kielet

 

 

Piirin hallinto 2019

 

Piirin puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm 
bobi@surfnet.fi

0500821492

 

Harri Ulmanen (varajäsen Jarmo Pöndelin)
harri.ulmanen@luukku.com

0505690574

  

Kjell Himmelroos (varajäsen Johan Grönqvist)

68kjell@gmail.com

0405064089

Lauri Seppälä (varajäsen Esko Lehtola)
lauriseppala65@gmail.com

0400411169

Matti Kainulainen (varajäsen Asta Jaakkola)
matti.kainulainen@pp.inet.fi

0405709119

 

Rauno Pekkola (varajäsen Mika Willström)
rauno.pekkola@elisanet.fi

0407014226

Tapani Koskela (varajäsen Seppo Teränen)
lunkila@gmail.com

0500878183

 

Tarja Nihtilä (varajäsen Kyösti Oksanen)
tarja.nihtila@gmail.com

0505699160

 

Tiina Eklund (varajäsen Jaakko Mattila)

tiina.s.eklund@gmail.com

  

Tomas Landers (varajäsen Mikael Fröberg)
tomas.landers@live.fi


0503500760

Touko Koivisto (varajäsen Juha Koivisto)
touko.koivisto@pp.inet.fi

0400623525

Vesa Perhoniemi (varajäsen Mikael Eskelinen)

vesa.perhoniemi@gmail.com

0505319797

 

 Kilpailutoimikunta

Puheenjohtaja Matti Kainulainen

Hirvenhiihdon- ja juoksun lajijohtaja Timo Minkkinen

Hirven- ja luodikon lajijohtaja Matti Kainulainen

Haulikon lajijohtaja Kari Sankala

Ilma-aseiden lajijohtaja Tapani Koskela

KV-lajit lajijohtaja Asta Jaakkola.

Tuomarikoulutuksen vastaava Asta Jaakkola

 

 

Riistanhoito- ja koulutustoimikunta

Puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm

Naistoimi Tarja Nihtilä

Toimikunnan jäsenet: Markku Ahonen, Tomas Landers, Mikael Eskelinen

 

 

NUORISOTOIMIKUNTA

Puheenjohtaja Tarja Nihtilä

Jäsenet: Kyösti Oksanen,  Mikael Eskelinen

 

 

EDUNVALVONTATOIMIKUNTA

Puheenjohtaja Tiina Eklund

Toimikunnan jäsenet:

Mikko Piirtola, Klaus Nygård ja Tomas Landers, Jaakko Mattila,

 Rauno Pekkola

 

 

 

Erätulitoimikunta

Puheenjohtaja Bo-Krister Lindholm

Toimikunnan jäsenet:

Mauno Mynttinen

 

 

Strategia ja työtoimikunta

Puheenjohtaja ja julkaisutoiminnan johtaja 

Toimikunnan jäsenet:

Bo-Krister Lindholm, Touko Koivisto, Harri Ulmanen, Rauno Pekkola, Esko Lehtola,

Tiina Eklund, Tomas Landers, Lauri Seppälä, Mikael Eskelinen, Vesa Perhoniemi, Tarja Nihtilä, Mikko Piirtola, Klaus Nygård, Jaakko Mattila, Rauno Pekkola

 

 

VIESTINTÄTOIMIKUNTA

Puheenjohtaja

Jäsenet: Bo-Krister Lindholm, Tarja Nihtilä, Matti Kainulainen, Tiina Eklund, Esko Lehtola

 

 

Piirin toimihenkilöt

Toiminnanjohtajana Mauno Mynttinen

Kotisivuvastaavana Timo Ristimäki

Jäsenrekisterivastaavana Mauno Mynttinen

Tilit: Tilitoimisto Rantalainen Mäntsälä 

 

Toiminnantarkastajat

Simo Toivonen
Matti Tervas

Varatoiminnantarkastajat

Ismo Heiliö
Ismo Paananen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

suomi